Novinky

27.11.2018 3.12. 2018 Se nekonají kroužky Dílnička I a Sportík MINI

V pondělí 3.12. 2018 se nekonají kroužky Dílnička I a Sportík MINI, z důvodu pořádání dílniček a rozsvěcování vánočního stromu v MŠ Napajedla. Děkujeme za pochopení DDM Matýsek Napajedla

27.11.2018 PŘEDVÁNOČNÍ PROVOZ V DDM MATÝSEK

Činnost kroužků v DDM Matýsek bude v tomto kalendářním roce UKONČENA V TÝDNU OD 10. - 16. 12 2018. V kroužcích se sejdeme zase v lednu a to OD ČTVRTKA 3. 1. 2019. Přejeme pohodové předvánoční období!

15.11.2018 Když Vánoce klepou na dveře

Nabízíme možnost prezentace Vašich výrobků na tradičních Vánočních řemeslech, která proběhnou od 3. 12. do 7. 12. 2018 v prostorách DDM Matýsek. V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na mail boris.martinek@ddmmatysek.cz, nebo se přijďte domluvit osobně do DDM Matýsek. Těšíme se na spolupráci...

24.05.2018 PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Prohlášení DDM Matýsek o ochraně osobních údajů najdete v záložce Úřední deska pod kapitolou Vnitřní řád a jiné dokumenty

Bezpečně v provozu

20.09.2017 DDM Matýsek připravil projekt "Bezpečně v provozu", na který obdržel dotaci ze Zlínského kraje. Díky ní byly pořízeny mobilní dopravní značky a mohly být uskutečněny dopravně preventivní akce. 

V květnu 2017 se uskutečnila první akce - ta byla určena dětem předškolního věku a jejich rodičům. Celá akce se odehrála v ulici Na Kapli a v přilehlém prostoru ulice Nábřeží. Na úvod jsme byli vpuštěni do uzavřeného okruhu, kudy se následující den jel závod in-line bruslí, děti si vyzkoušely závodění na svých vlastních odrážedlech, kolech a koloběžkách. Poté se děti přesunuly na malé improvizované dopravní hřiště se značkami a společně s rodiči řešily dopravní situace. Další stanoviště se věnovalo jízdě zručnosti na připravené překážkové dráze. Na stolečcích bylo stanoviště s pracovními listy s dopravní tématikou, tady jsme trénovali podobu a barevné provedení dopravních značek a říkali si podle obrázků, co je a není správně při jízdě na kole. Závěrem dostaly děti houby a kyblíky s vodou a na svých "vozidlech" musely provést perfektní údržbu. Za svoji snahu dostalo každé dítě svůj první "řidičský" průkaz.
Ve dnech 14. - 15. září jsme uskutečnili II. část projektu, která byla zaměřena na školní věk. Ve dvou dnech našimi stanovišti prošlo více než 500 žáků II. ZŠ Napajedla (2. - 9. třídy) a školních družin. Mladší ročníky se pohybovaly na zapůjčených koloběžkách po mobilním dopravním hřišti se značkami a řešily různé dopravní situace. Vždy polovina třídy pracovala na vedlejším stanovišti, kde zkušené zdravotnice předváděly poskytování základní první pomoci a poté dohlížely na správné provedení žáky. Následně se skupiny vyměnily.
Starší žáci měli připravnu jízdu zručnosti - překážky, které simulují různé situace, které mohou v běžném provozu nastat. Druhá polovina třídy byla zaměstnána na stanovišti, kde se mluvilo o povinné výbavě kola, a žáci si měli možnost vyzkoušet vyřešit nejběžnější závadu - nasazení spadnutého řetězu.
Poslední akcí v řadě preventivních akcí zaměřených na bezpečnost v silničním provozu byla akce pro žáky I. ZŠ Napajedla "Bezpečně v provozu". Zde měli žáci možnost si zábavnou formou ověřit své znalosti o dopravních značkách, dopravních situacích, zpívali písničky s písničkářem Ziggym, které byly tématicky zaměřeny, vyzkoušeli si brýle simulující stav únavy, opilosti či požití drog a jezdili na motokáře v úzkých chodbách DDM, přičemž byli nuceni prokázat velkou dávku opatrnosti.
Díky lidem, kteří obě akce připravili nebo se jí přímo účastnili, a díky Zlínskému kraji, který celý projekt spolufinancoval, se akce velmi dobře vydařily. Vynaložené úsilí jistě přispěje k lepší osvětě mezi dětmi a žáky.

Na přípravě a organizaci akce se podíleli a poděkování patří:
Zlínský kraj
II. ZŠ Napajedla
Miroslav Vycudilík (přeprava pomůcek k dopravnímu hřišti, zapůjčení koloběžek)
Městská policie Napajedla (organizace žáků na dopravním hřišti)
ing. Michal Forst (údržba a výbava kola)
První pomoc NANEČISTO - Mgr. Kateřina Bořutová (stanoviště první pomoci)
SVČ Klubko Staré Město (zapůjčení dopravního hřiště)
​BESIP - p. Zdeněk Patík (pomoc při přípravě a odměny nejšikovnějším účastníkům)
a nejvíce p. uč. Michalu Markovi za společné zorganizování preventivní akce v II. ZŠ Napajedla!