Novinky

27.11.2018 3.12. 2018 Se nekonají kroužky Dílnička I a Sportík MINI

V pondělí 3.12. 2018 se nekonají kroužky Dílnička I a Sportík MINI, z důvodu pořádání dílniček a rozsvěcování vánočního stromu v MŠ Napajedla. Děkujeme za pochopení DDM Matýsek Napajedla

27.11.2018 PŘEDVÁNOČNÍ PROVOZ V DDM MATÝSEK

Činnost kroužků v DDM Matýsek bude v tomto kalendářním roce UKONČENA V TÝDNU OD 10. - 16. 12 2018. V kroužcích se sejdeme zase v lednu a to OD ČTVRTKA 3. 1. 2019. Přejeme pohodové předvánoční období!

15.11.2018 Když Vánoce klepou na dveře

Nabízíme možnost prezentace Vašich výrobků na tradičních Vánočních řemeslech, která proběhnou od 3. 12. do 7. 12. 2018 v prostorách DDM Matýsek. V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na mail boris.martinek@ddmmatysek.cz, nebo se přijďte domluvit osobně do DDM Matýsek. Těšíme se na spolupráci...

24.05.2018 PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Prohlášení DDM Matýsek o ochraně osobních údajů najdete v záložce Úřední deska pod kapitolou Vnitřní řád a jiné dokumenty

3. Přídomečkový tábor

28.07.2018 Termín: 23. - 27. 7. 2018
Celý tento přídomečkový tábor provázela etapová hra „O poklad Dračího Království“. Děti po celý týden ve 4 týmech soupeřily ve hrách, sbíraly indicie, které je vedly k pokladu. Jak to celé dopadlo?
 
Vedoucí: Lukáš Cívela a Veronika Holečková (pomocný instruktor František Polišenský)

Pondělí:
Ráno se na DDM sešlo 29 dětí v očekávání zajímavého programu. Po krátkém openingu, seznámením s DDM, pravidly tábora a mezi sebou následovalo rozdělení formou hry do 4 týmů. Každý tým si následně zvolil název a pozdrav. Každý z dětí také dostal kartičku se jménem, kam si celý týden nalepoval poháry. Ty měly 4 hodnoty: bronzový, stříbrný a zlatý za hry a soutěže a ten nejcenější fialový za pomoc druhým, ochotu či bezproblémové chování na výletě atd. Pak následoval program od napajedelských myslivců za klášterem. Děti se mohly dovědět mnoho zajímavého ze světa myslivosti a přírody, zahrát si spoustu her, zatroubit si na roh, zhlédnout výcvik loveckých psů atd. Po programu myslivců si každý tým společně nakreslil týmový erb. Po obědě na Hotelu Malina jsme se šli zchladit do bazénu v místní školce.
 
Úterý:
Tento den nás čekal výlet do KovoZoo ve Starém městě u Uherského Hradiště. Po cestě autobusem nás pan řidič překvapil tím, že měl pro nás vzkaz od krále Dračího Království a ten vedl k další indicii. V KovoZoo jsme se projeli vláčkem, navštívili různé průlezky, letadlo, pirátskou loď či maják, odkud byl krásný výhled do širého okolí. Po návratu tentokrát vlakem následoval oběd na Malině a pak opět bazén ve školce.
 
Středa:
Po krátké rozcvičce a menší hře se celý tábor vydal do lesa, kde nás čekaly bojovky a hry v přírodě. Po návratu z lesa děti podle fotek různých míst na daných místech nacházely jednotlivá písmenka, která dávala dohromady místo další indicie. Pak samozřejmě opět oběd na Malině a bazén ve školce.  V bazénu děti našly zprávu, která jim ukázala, že poklad jim chce sebrat někdo jiný, který se chystá zajmout krále.
 
Čtvrtek:
Hned ráno se děti vydaly pěšky do otrokovického Lanáčku. Po cestě opět nacházely indicie. V lanáčku si to všichni velmi užili. Po obědě od servírek děti dostaly po kouskách další indicii, která po seskládání obrázku dávala další důležitou zprávu o pokladu. Zpět z Lanáčku jsme jeli autobusem. Na DDM si vyzkoušeli postavit co nejvyšší stojící věž pouze pomocí špaget a izolepy. Vznikala tak velmi originální a velkolepá díla. Poté následovala diskotéka a potom také  táborák na Kalvárce u lesa. Zde nám někdo ukradl klíč od pokladu, který jsme měli střežit od prvního dne. Několik odvážlivců se vydalo na noční procházku na ono místo, kde se dověděli, že budou muset klíčna druhý den opět vybojovat zpět. Po návratu na DDM už následoval spánek.
 
Pátek:
Povydatném spánku a neméně vydatné snídani se celý tábor vydal do lesa, kde už z dálky bylo slyšet hlasy těch, kteří nám vzali klíč od pokladu a zajali krále. Děti však i v této náročné hře a souboji obstály, krále vysvobodily, bandity zahnaly a od krále získaly zpět nejen klíč, ale i fotku místa s pokladem. Všichni se dali do hledání, které bylo nakonec úspěšné a poklad byl nalezen. Král měl zpět svůj vzácný kámen a na oplátku dětem nechal všechen zbytek pokladu. Ten si děti na DDM pak spravedlivě rozdělily, pochlubily se králi kolik za celý týden nasbíraly pohárů do svých kartiček. Poté králi předvedly svůj táborový tanec Tunak Tunak Tun a všichni společně se pak vydali na malinu na oběd a tábor zakončili ve školce v bazénu.

Dětem se dle reakcí na táboře velmi líbilo a celá etapová hra dodávala přídomečkovému táboru jedinečnou atmosféru, na kterou děti nikdy nezapomenou.

Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří se zapojili jako postavy k etapové hře poslední den a také všem, které jsme v průběhu tábora zapojili do etapovky (řidič autobusu, procovníky lanáčku apod.) :-)


Fotogalerie z celého tábora: 


https://ddmmatysek.rajce.idnes.cz/3._Pridomeckovy_tabor_23._-_27._7._2018_-_O_POKLAD_DRACIHO_KRALOVSTVI/


Pohled na jeden z minulých přídomečkových táborů...