Novinky

04.09.2019 Nabídka kroužků na školní rok 2019-2020

Nová nabídka kroužků je zveřejněna v sekci Kroužky. U většiny kroužků najdete termíny i místo konání, u zbývajících budou tyto údaje co nevidět doplněny.

24.05.2018 PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Prohlášení DDM Matýsek o ochraně osobních údajů najdete v záložce Úřední deska pod kapitolou Vnitřní řád a jiné dokumenty

Dětská televize pomáhá nevidomým!

22.11.2018 Naše Dětská televize Team Z již v současnosti má obrovský potenciál a velkou fanouškovskou základnu. Jejich seriál ZÁKLADKA se dokonce zařadil do trendů na YouTube (TOP 50 videí v celé ČR)  mezi populární videoklipy, pořady jako Show Jana Krause apod. 

Kromě natáčení videí, rozvíjení kreativity a mnoho dalšího také rádi pomáháme druhým. 
V letošním roce jsme se již 8. rokem zúčastnili celonárodní sbírkové akce pořádané nadací Českého rozhlasu na pomoc nevidomým - SVĚTLUŠKA. 

Při sbírce prodáváme sbírkové předměty (viz video níže) a výtěžek z prodeje jde na pomoc nevidomým. 

Děti se tak naučí pomáhat a věnují zcela nezištně a dobrovolně svůj volný čas, aby pomohly těm, kteří nemají takové štěstí jako ony, jsou třeba ve stejném věku nebo i mladší, ale jsou nevidomé. Peníze z této sbírky se pak používají na pomůcky, které těmto lidem i dětem usnadňují život, vzdělávání, práci i komunikaci s okolním světem a lidma.

Letos se nám podařilo nasbírat pro nevidomé částku: 9 730,- Kč.  

Více o sbírce v tomto odkazu: 
https://svetluska.rozhlas.cz/

Kromě této sbírky pomáháme také při Tříkrálové sbírce nebo i propagujeme Dárcovství kostní dřeně na pomoc lidem s leukémií. 
S velkou popularitou přichází také velká zodpovědnost a jsme rádi, že máme takto možnost naši popularitu využít k dobrému a pomoci druhým. 

V letošní sbírce pro Světlušku jsme se také zapojili do soutěže pro organizace, které se sbírky zúčastnily. Každá organizace měla na sociální sítě (facebook, Instagram) umístit jednu fotku, a organizace, jejichž fotka měla nejvíce lajků, byla oceněna tabletem od společnosti Alza.
Naše fotka v rámci zlínského kraje získlala největší počet lajků na Instagramu, a byla 2. v rámci celé ČR. 
Děkujeme všem za podporu a "lajkování" a tablet určitě využijeme při naší kreativní práci. 

Více o Dětské televizi: 
http://www.ddmmatysek.cz/tv-matysek


(autor: Vedoucí a zakladatel Dětské televize: Lukáš Cívela)