Novinky

04.09.2019 Nabídka kroužků na školní rok 2019-2020

Nová nabídka kroužků je zveřejněna v sekci Kroužky. U většiny kroužků najdete termíny i místo konání, u zbývajících budou tyto údaje co nevidět doplněny.

24.05.2018 PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Prohlášení DDM Matýsek o ochraně osobních údajů najdete v záložce Úřední deska pod kapitolou Vnitřní řád a jiné dokumenty

Hry v přírodě

15.06.2019 Celá akce se velmi vydařila, počasí bylo krásné. Děti i dospělí co přišli, si určitě užili sobotní odpoledne plné zajímavých, akčních her v přírodě na čertsvém vzduchu. 

Hrála se třeba hra, kde s pomocí vysílaček a hry kámen-nůžky-papír obsazovaly jednotlivá místa v lese a soupeřily o ně. Dále třeba hra, kde šlo o získání pokladu druhého týmu a zároveň strážit ten svůj, uhádnout číslo soupeře na zádech dříve než někdo ze soupeřů uhodne moje. 

Na táborech se těmto hrám běžně říká bojovky a každý, kdo někdy na nějakém táboře byl, určitě takovou bojovku někdy hrál. Bojovky se ale nehrají jen na táborech, ale i na takových akcích DDM či ve spotovním kroužku nebo na soustředění. 

Tyto hry jsou spojené s pobytem v přírodě, někdy s využitím moderních technologií, silnými zážitky, akcí, dále nutností zapojit nejen fyzičku, ale i myšlení, důvtip a potřebná je také spolupráce v týmu, kde každý má své důležité místo. 

Určitě podobnou akci uspořádáme i v budoucnu, takže se máte na co těšit...


Bc. Lukáš Cívela

Fotogalerii z her v přírodě zobrazíte kliknutím sem.